Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
system klucza uniwersalnego

Link do strony, która uczy tego, jak osiągnąć i utrzymać bogactwo

Internetowy Program Zmiany Osobistej

Jeśli zainspirowała Cię moja strona, jeśli poruszyła głębsze struny w Twojej duszy - napisz mi o tym. Pozytywne komunikaty zawsze radują serce :).

Możesz wspomóc rozwój tej strony wpłacając jakąś symboliczną złotówę na konto 52 2340 0009 7650 1030 0000 3192 Polbank EFG z dopiskiem "darowizna".

Obecnie zbieram fundusze na tablet graficzny który by się przydał (bardzo, bardzo).


Wartościowy film

Tagi

Asertywność bądź sobą cytaty cytaty ludzi sukcesu czas dla dzieci i dla dorosłych historia z przesłaniem inspirujące historie motywacja NLP osiąganie celów pomyśl zanim powiesz prawa asertywności prawa osobiste prawda prawo do bycia sobą rozwój rozwój osobisty skuteczne działanie sukces wytrwałość w dążeniu do celu

O żółwiu i zającu

Pewien zuchwały zając przechwalał się, że jest najszybszy i nikt go nie pokona. Zaproponował  innym zwierzętom udział w zawodach biegowych . Wszystkie zwierzęta znając umiejętności zająca w tej dziedzinie -odmówiły, jedynie żółw zgodził się wsiąść udział w wyścigu.

Żółw z zającem stanęli na linii startu i na sygnał rozpoczęli rywalizację.

Minęło kilka sekund i zając zostawił żółwia daleko z tyłu. Zając biegł i cieszył się w duchu że bardzo łatwo wygra z żółwiem. Przecież ktoś tak powolny i tak mało utalentowany ruchowo jak żółw nie jest mu w stanie  w żaden sposób zagrozić. Tak rozmyślając zając poczuł głód i postanowił zboczyć trochę z trasy i najeść się przepysznej marchewki. Tak też zrobił.

Nie był jednak jedynym zającem, który postanowił posilić się na polu marchewkowym. Spotkał tam swoich kolegów, którzy wybierali się właśnie na  mecz piłki nożnej. Nasz bohater- zając- stwierdził że ma dużo czasu  więc spokojnie może zagrać z kumplami w piłkę a żółw i tak go w tym czasie nie wyprzedzi. Jak postanowił – tak i zrobił.

Po udanym meczu zadowolony zając wrócił na trasę biegową. Wiedział, że żółw jest za nim daleko z tyłu i  porusza się w takim tempie, że nie ma szans, aby go wyprzedzić. Rozmyślając o tym mijał właśnie pole na którym rosła kapusta. Postanowił zjeść kilka główek. Zjadł, poczuł się błogo i postanowił chwilkę odpocząć- wyciągnął się na ziemi przymknął oczy i rozkoszował się promykami słońca, które ogrzewały jego ciało.Czuł się coraz bardziej błogo i wkrótce zasnął. Tymczasem żółw przez cały ten czas  jednostajnym  tempem krok za krokiem zbliżał się do celu.

Jego taktyka sprawiła, że minął śpiącego zająca.

Minęło kilka godzin i zając obudził się. Zerwał się na równe nogi, przypomniał sobie, że bierze udział w wyścigu i popędził ile sił w nogach.  Niestety- zbliżając się do celu zobaczył jak żółw przekracza linię mety przy głośnym aplauzie  innych zwierząt leśnych .

Zając zrozumiał wtedy, że sam talent i predyspozycje do czegoś – to mało. By osiągnąć sukces potrzebna jest jet również systematyczna, ukierunkowana na cel praca.

Komentarzy: 5  »

 1. Agnieszka napisał(a):

  „Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nie nagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne.”
  Calvin Coolidge

 2. Agnieszka napisał(a):

  „Wielkie dzieła nie powstają dzięki sile, lecz dzięki wytrwałości.”
  Samuel Johnson

 3. Agnieszka napisał(a):

  „Wielkie czyny są wynikiem pracowitości (energii) i wytrwałości.”
  Bacon

 4. Mariola napisał(a):

  Cudowna strona! :)

 5. Michal napisał(a):

  Świetna stronka i wiersz la Fontaine który jest tu opisany jako morał …
  Przeglądam go i tłumaczę mojemu synkowi i sam sobie ponownie przypominam jak należy być sprawnym w życiu, ażeby osiągnąć CEL …

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu, Adres TrackBack

Zostaw komentarz